SPM6530T-R68M-HZ
TDK
810-SPM6530T-R68M-HZ
SPM6530T-R68M-HZ
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.68uH 20% 4.9mOhms Pwr Indctr AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
1.882
Expected 5/20/2026
Factory Lead Time:
15
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
7.1 mm x 6.5 mm x 3 mm
Shielded
680 nH
20 %
16 A
5.39 mOhms
16.6 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
7.1 mm
6.5 mm
3 mm
Metal
AEC-Q200
SPM-HZ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: TDK
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz