REC10-2412DZ/H2/M
RECOM Power
919-REC10-2412DZ/H2M
REC10-2412DZ/H2/M
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 10W 9-36VIN +/-12V THT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RECOM
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
10 W
24 V
9 V
36 V
12 V
416 mA
- 12 V
416 mA
2 kV
DIP-6
50.8 mm (2 in)
25.4 mm (1 in)
10.2 mm (0.402 in)
Industrial
REC10-S_D(Z)/M
Brand: RECOM Power
Compliance: IEC; RoHS; UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 36 V