DZ23C12-TP
Micro Commercial Components (MCC)
833-DZ23C12-TP
DZ23C12-TP
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 12V 300mW
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Zener Diodes
Delivery Restrictions:
RoHS:
12 V
SMD/SMT
SOT-23-3
300 mW
5 %
100 nA
20 Ohms
- 55 C
+ 150 C
Dual Common Cathode
5 mA
Reel
Cut Tape
MouseReel
DZ23C12
Brand: Micro Commercial Components (MCC)
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 1.12 mm
Ir - Reverse Current: 100 nA
Length: 3.04 mm
Product Type: Zener Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Width: 1.4 mm