BZT52B20JS-TP
833-BZT52B20JS-TP
BZT52B20JS-TP
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 200mW 0.9Vf 19.60Vz 14.0Vr 0.1uA
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Micro Commercial Components (MCC)
Product Category: Zener Diodes
Delivery Restrictions:
RoHS:
20 V
SMD/SMT
SOD-323-2
200 mW
2 %
100 nA
55 Ohms
- 55 C
+ 150 C
Single
5 mA
Reel
BZT52B20JS
Brand: Micro Commercial Components (MCC)
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 1.24 mm
If - Forward Current: 10 mA
Ir - Reverse Current: 100 nA
Length: 1.8 mm
Product Type: Zener Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 900 mV
Width: 1.35 mm