12CCM-2R2K-01
Fastron
434-12CCM-2R2K-01
12CCM-2R2K-01
Mfr.:
Description:
RF inductors - Leaded Phenolic Core Leaded Inductor - Fixed Choke Coil
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Fastron
Product Category: RF inductors - Leaded
RoHS:
Choke
Axial
Shielded
2.2 uH
10 %
1.37 A
225 mOhms
- 55 C
+ 125 C
55
180 MHz
Standard
PCB Mount
24 mm
6.5 mm
Phenolic
12CCM
Reel
Application: Non-Magnetic
Brand: Fastron
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MY
Lead Diameter: 0.8 mm
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Test Frequency: 1 MHz