SDCL1V2010-1R0N-R
Eaton Electronics
704-SDCL1V2010-1R0NR
SDCL1V2010-1R0N-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD SDCL1V2010, 1.0nH, 1.8A, 2 PADS, SMT
ECAD Model:
In Stock: 7.559
Stock:
7.559 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
2010 metric
Semi-Shielded
1 uH
30 %
1.55 A
110 mOhms
1.8 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
2.1 mm
1.7 mm
1.05 mm
Ferrite
SDCL
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: High Current
Brand: Eaton Electronics
Case Code - mm: 2010
Core Type: Thin Film
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz