LTC4162IUFD-L42#TRPBF
Analog Devices
584-4162IUFDL42TRPB
LTC4162IUFD-L42#TRPBF
Mfr.:
Description:
Battery Management LIon Step-Down Batt Chargr w/ PowrPath
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2500   Multiples: 2500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tube
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Analog Devices LTC4162IUFD-L42#PBF
Analog Devices
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Analog Devices Inc.
Product Category: Battery Management
RoHS:
Charge Management
Lithium-ion, Lithium Polymer
4.2 V
3.2 A
4.5 V to 35 V