LTC4162IUFD-L42#PBF
Analog Devices
584-4162IUFDL42PB
LTC4162IUFD-L42#PBF
Mfr.:
Description:
Battery Management LIon Step-Down Batt Chargr w/ PowrPath
ECAD Model:
In Stock: 120
Stock:
120 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Analog Devices Inc.
Product Category: Battery Management
RoHS:
Charge Management
Lithium-ion, Lithium Polymer
4.2 V
3.2 A
4.5 V to 35 V