DD-18AFFM-QL8D02
Amphenol LTW
523-DD-18AFFM-QL8D02
DD-18AFFM-QL8D02
Mfr.:
Description:
Sensor Cables / Actuator Cables X-Lok, Large Size, Plastic, 5A, 18 pins, Female Connector, Female Contact, Straight, Push Lock, Single Ended Overmolded, Length 2000mm, PVC, 20 AWG, IP68 Mated
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Amphenol
Product Category: Sensor Cables / Actuator Cables
RoHS:
Socket
18 Position
Pigtail
Female
2 m (6.562 ft)
5 A
300 V
20 AWG