DCD-12AMMM-QL8F05
Amphenol LTW
523-DCD12AMMMQL8F05
DCD-12AMMM-QL8F05
Mfr.:
Description:
Sensor Cables / Actuator Cables X-Lok, Large Size, Plastic, 20A+5A, 12 pins, Male Connector, Male Contact, Straight, Push Lock, Single Ended Overmolded, Length 5000mm, PVC, 12/26 AWG, IP68 Mated
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10   Multiples: 10
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
200 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Amphenol
Product Category: Sensor Cables / Actuator Cables
RoHS:
Plug
12 Position
Pigtail
Male
5 m (16.404 ft)
25 A
300 V
12 AWG, 24 AWG