TEC2401-12-074NA
Bel Power Solutions
784-TEC2401-12-074NA
TEC2401-12-074NA
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Rack Mount POWER SUPPLY;TEC2401-12-074NA;;AC-DC;IN 100to240V;;OUT 12.2V;195A;2400W;CRPS;40mmx74mmx185mm;;Normal Airflow; TITANIUM
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 100   Multiples: 100
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bel Power Solutions
Product Category: Power Supplies - Rack Mount
RoHS:
2.4 kW
90 VAC to 264 VAC, 240 VDC
1 Output
12.2 VDC
195 A
185 mm
73.5 mm
40 mm
TEC2400
Brand: Bel Power Solutions
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Input Frequency: 50 Hz/60 Hz