LM80KUQP
Banner Engineering
778-LM80KUQP
LM80KUQP
Mfr.:
Description:
Distance Sensors - Industrial Laser Displacement Sensor; Range: 40-80 mm; Input: 10-30 V dc; Outputs: Analog: 0-10 V; Discrete: Push/Pull, IO-Link; 300 mm (1 ft) M12 Pigtail QD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
3 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Distance Sensors - Industrial
80 mm
0.002 mm
30 VDC
10 VDC
Cable
- 10 C
+ 55 C
LM80
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Operating Supply Voltage: 10 VDC to 30 VDC