LM80IRSDQP-X232
Banner Engineering
778-LM80IRSDQP-X232
LM80IRSDQP-X232
Mfr.:
Description:
Distance Sensors - Industrial Laser Displacement Sensor; Range: 40-80 mm; Input: 10-30 V dc; Outputs: Analog: 4-20 mA; 300 mm (1 ft) M12 Pigtail QD; Converter Required for Serial Output
ECAD Model:
In Stock: 3
Stock:
3 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
3 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Distance Sensors - Industrial
80 mm
0.002 mm
30 VDC
10 VDC
Cable
- 10 C
+ 55 C
LM80
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Operating Supply Voltage: 10 VDC to 30 VDC