CRCW08053K30FHEAP
Vishay
71-CRCW08053K30FHEAP
CRCW08053K30FHEAP
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD D12/CRCW0805-P 50 3K3 1% ET1 e3
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
In Stock: 7.843
Stock:
7.843 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
DCRCW-P e3
3.3 kOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.45 mm (0.018 in)
Brand: Vishay
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Mounting Style: PCB Mount
Product: Thick Film Resistors SMD
Product Type: Thick Film Resistors
Factory Pack Quantity: 5000
Subcategory: Resistors
Technology: Thick Film
Termination Style: SMD/SMT
Unit Weight: 5,500 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
CRCW-P Thick Film Chip Resistors
Vishay CRCW-P Resistors are thick film, rectangular, semi-precision chip resistors. These resistors feature low-temperature coefficients (50 ppm/K) and tight tolerances (± 0.25 %). The CRCW-P resistors operate at >109 insulation resistance, -55°C to 155°C temperature range, and they metal glaze on high-quality ceramic.