CRCW06033K74DHEAP
Vishay
71-CRCW06033K74DHEAP
CRCW06033K74DHEAP
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD D11/CRCW0603-P 50 3K74 0.5% ET1 E3
ECAD Model:
In Stock: 10.893
Stock:
10.893 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
DCRCW-P e3
3.74 kOhms
250 mW (1/4 W)
0.5 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.85 mm (0.033 in)
0.45 mm (0.018 in)