BUK6Y61-60PX
Nexperia
771-BUK6Y61-60PX
BUK6Y61-60PX
Mfr.:
Description:
MOSFETs SOT669 P-CH 60V 25A
ECAD Model:
In Stock: 1.060
Stock:
1.060 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nexperia
Product Category: MOSFETs
RoHS:
REACH - SVHC:
Si
SMD/SMT
LFPAK-56-4
P-Channel
1 Channel
60 V
25 A
61 mOhms
- 20 V, 20 V
3 V
20 nC
- 55 C
+ 175 C
66 W