FDP20N50F
onsemi
512-FDP20N50F
FDP20N50F
Mfr.:
Description:
MOSFETs 500V N-Channel
ECAD Model:
In Stock: 6.662
Stock:
6.662 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
onsemi
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
500 V
20 A
260 mOhms
- 30 V, 30 V
3 V
65 nC
- 55 C
+ 150 C
250 W