BZX85C3V3
512-BZX85C3V3
BZX85C3V3
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 3.3V 1W Zener
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Product
onsemi 1N5913BRLG
onsemi
Zener Diodes 3.3V 3W
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
onsemi
Product Category: Zener Diodes
Delivery Restrictions:
RoHS:
3.3 V
Through Hole
DO-41-2
1 W
5 %
60 uA
20 Ohms
Single
80 mA
BZX85C3V3
Brand: onsemi
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Diameter: 2.72 mm
Ir - Reverse Current: 60 uA
Length: 5.2 mm
Product Type: Zener Diodes
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 1.2 V