74F20SCX
512-74F20SCX
74F20SCX
Mfr.:
Description:
Logic Gates Dl 4-Input NAND Gate
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Product
Texas Instruments SN74F20DR
Texas Instruments
Logic Gates Dual 4-input Positiv e-NAND gates A 595- A 595-SN74F20D
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
onsemi
Product Category: Logic Gates
Delivery Restrictions:
RoHS:
NAND
2 Gate
F
4 Input
SOIC-Narrow-14
1 Output
20 mA
- 1 mA
5 ns
4.5 V
5.5 V