MP201902
ZF
540-MP201902
MP201902
Mfr.:
Description:
Proximity Sensors .2A 30VDC 24AWG 12" SPST FormB, Flng Mnt
ECAD Model:
In Stock: 36
Stock:
36
Can Dispatch Immediately
On Order:
225
Expected 8/4/2026
Factory Lead Time:
16
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
ZF Electronics
Product Category: Proximity Sensors
RoHS:
Magnetic
Wire
SPST-NC
Brand: ZF
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Maximum Operating Temperature: + 105 C
Minimum Operating Temperature: - 40 C
Operating Supply Current: 200 mA
Operating Supply Voltage: 100 V