RC0603JR-0710ML
YAGEO
603-RC0603JR-0710ML
RC0603JR-0710ML
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD General Purpose Chip Resistor 0603, 10MOhms, 5%, 1/10W
ECAD Model:
In Stock: 50.315
Stock:
50.315 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
RC L
10 MOhms
100 mW (1/10 W)
5 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)