AC0603DRE074K42L
Not Assigned
AC0603DRE074K42L
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
YAGEO
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
AC
4.42 kOhms
100 mW (1/10 W)
0.5 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)