VFB150PS15
XP Power
209-VFB150PS15
VFB150PS15
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 150W fan 100W convection cooled, open frame AC-DC power supply, single output 15VDC 10.0A
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
150 W
12 VDC to 48 VDC, 90 VAC to 264 VAC
1 Output
15 VDC
10 A
Open Frame
3 kVAC
89 %
Industrial
76.2 mm (3 in)
127 mm (5 in)
39 mm (1.535 in)
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 76.2 mm x 127 mm x 39 mm
Input Frequency: 40 kHz to 230 kHz