VEL24US240-US-JA
XP Power
209-VEL24US240-US-JA
VEL24US240-US-JA
Mfr.:
Description:
Wall Mount AC Adapters Fixed Plug Adapter, 24W, Output Jack, Level VI
ECAD Model:
Due to government regulations, Mouser is unable to sell this product in your country.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Wall Mount AC Adapters
Delivery Restrictions:
RoHS:
Included
North America
Fixed Plugs
90 VAC to 264 VAC
1 Output
24 W
24 VDC
1 A
Industrial
Barrel Connector
2.1 mm Barrel Jack (2.1x5.5)
1.5 m
Level VI, CoC Tier 2
VEL24
Approvals: AU/NZ, CB, CCC, TUV, UL
Brand: XP Power
Center Pin Length: 12 mm