RDF15072S12
XP Power
209-RDF15072S12
RDF15072S12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 150W brick baseplate cooled wide 14 to 160VDC 12:1 input DC-DC converters, single output 12VDC 12.5A
ECAD Model:
In Stock: 6
Stock:
6 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
108 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
Isolated
1 Output
150 W
72 V
14 V
160 V
12 V
12.5 A
3 kV
1/2 Brick
61 mm (2.402 in)
57.9 mm (2.28 in)
12.7 mm (0.5 in)
Industrial
RDF150
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 61 mm x 57.9 mm x 12.7 mm
Input Voltage: 14 VDC to 160 VDC