MTC1528D12
209-MTC1528D12
MTC1528D12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 15W mil-spec DC-DC converter dual output
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
Delivery Restrictions:
Isolated
2 Output
15 W
28 V
15.5 V
40 V
12 V
1 A
- 12 V
1 A
1.5 kV
40 mm (1.575 in)
26 mm (1.024 in)
12.7 mm (0.5 in)
Industrial
MTC05-30
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CZ
Input Voltage: 10 V to 50 V