MTC15028S05
XP Power
209-MTC15028S05
MTC15028S05
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 150W mil-spec DC-DC converter single output
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 3
Stock:
3 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 3 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
150 W
28 V
10 V
50 V
5 V
30 A
1.5 kV
61 mm (2.402 in)
57.9 mm (2.28 in)
12.7 mm (0.5 in)
Industrial
MTC35-150
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 10 V to 50 V