MFA420PS48
XP Power
209-MFA420PS48
MFA420PS48
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount AC/DC, 420W U-Channel Power Supply
In Stock: 28
Stock:
28 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
112 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
436 W
85 VAC to 264 VAC
3 Output
48 VDC
8.8 A
12 VDC
1 A
U-Bracket
3 kVAC
Industrial
172.7 mm (6.799 in)
81.3 mm (3.201 in)
38.1 mm (1.5 in)