LCW15US12
209-LCW15US12
LCW15US12
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount AC-DC 15W INDUSTRIAL
Lifecycle:
Obsolete
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
15 W
85 VAC to 305 VAC, 100 VDC to 430 VDC
1 Output
12 VDC
1.3 A
Enclosed
4 kVAC
82 %
ITE, Industrial
65 mm (2.559 in)
55 mm (2.165 in)
25 mm (0.984 in)
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 65 mm x 55 mm x 25 mm
Input Frequency: 50 Hz, 60 Hz