LCS35US24
209-LCS35US24
LCS35US24
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount AC-DC 35W LOW COST
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
In Stock: 5
Stock:
5 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 5 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Possible Replacement
XP Power VCS50US24
XP Power
Power Supplies - Chassis Mount PSU, 50W, INDUSTRIAL CHASSIS MOUNT
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
36 W
85 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 373 VDC
1 Output
24 VDC
1.5 A
Enclosed
ITE, Industrial, Household
99 mm (3.898 in)
82 mm (3.228 in)
30 mm (1.181 in)