JTK3048D12
XP Power
209-JTK3048D12
JTK3048D12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONV, 30W, 4:1 INPUT, 1x1"
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
30 W
48 V
18 V
75 V
12 V
1.25 A
- 12 V
1.25 A
1.6 kV
25.4 mm (1 in)
25 mm (0.984 in)
10.9 mm (0.429 in)
Industrial
JTK30
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 75 V