JTK3024D12
XP Power
209-JTK3024D12
JTK3024D12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONV, 30W, 4:1 INPUT, 1x1"
ECAD Model:
In Stock: 6
Stock:
6
Can Dispatch Immediately
On Order:
10
Expected 7/20/2026
Factory Lead Time:
14
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
30 W
24 V
9 V
36 V
12 V
1.25 A
- 12 V
1.25 A
1.6 kV
25.4 mm (1 in)
25.4 mm (1 in)
10.4 mm (0.409 in)
Industrial
JTK30
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 36 V