JSK5012S3V3
XP Power
209-JSK5012S3V3
JSK5012S3V3
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONV. 50WATT, 2:1 INPUT, 1x2"
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 5
Stock:
5 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
50 W
12 V
9 V
18 V
3.3 V
10 A
1.5 kV
50.8 mm (2 in)
25.4 mm (1 in)
11 mm (0.433 in)
JSK50
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 18 V