JMR2024D12
XP Power
209-JMR2024D12
JMR2024D12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 20W PCB DIP24 9-36VDC input 4:1 medical DC-DC converter, dual output 12VDC 833mA
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 20
Stock:
20 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
Isolated
2 Output
20 W
24 V
9 V
36 V
12 V
833 mA
- 12 V
833 mA
5 kV
DIP-6
41 mm (1.614 in)
25.4 mm (1 in)
10.2 mm (0.402 in)
Medical, Industrial
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 41 mm x 25.4 mm x 10.2 mm
Input Voltage: 9 VDC to 36 VDC