JHM0324S12
XP Power
209-JHM0324S12
JHM0324S12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole MEDICAL APPROVED DC-DC 3 WATTS
ECAD Model:
In Stock: 1
Stock:
1 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
3 W
24 V
20 V
30 V
12 V
250 mA
3 kV
DIP-24
31.75 mm (1.25 in)
20.32 mm (0.8 in)
10.4 mm (0.409 in)
Medical
JHM03-06
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 20 V to 30 V