JCP4024T0312
XP Power
209-JCP4024T0312
JCP4024T0312
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC, 40W,TRIPLE OUTPUT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
23 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
3 Output
40 W
24 V
18 V
36 V
3.3 V
6 A
12 V
400 mA
1.5 kV
50.8 mm (2 in)
50.8 mm (2 in)
10.2 mm (0.402 in)
JCP
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 36 V