JCM3012S12
XP Power
209-JCM3012S12
JCM3012S12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC/DC Converter Isolated 12V 30W
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
50
Expected 7/20/2026
30
Expected 8/14/2026
Factory Lead Time:
14
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
30 W
12 V
9 V
18 V
12 V
2.5 A
1.6 kV
25.4 mm (1 in)
25.4 mm (1 in)
10.4 mm (0.409 in)
Industrial
JCM30
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 18 V