JCM2024S15
XP Power
209-JCM2024S15
JCM2024S15
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC, 20W, SINGLE OUTPUT 2:1, 1"X1"
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
20 W
24 V
18 V
36 V
15 V
1.33 A
1.6 kV
25.4 mm (1 in)
25.4 mm (1 in)
9.9 mm (0.39 in)
JCM15-20
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 36 V