JCM1524D15
XP Power
209-JCM1524D15
JCM1524D15
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONVERTER, 15W, DUAL OUTPUT
ECAD Model:
In Stock: 9
Stock:
9 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
15 W
24 V
18 V
36 V
15 V
500 mA
- 15 V
500 mA
1.6 kV
25.4 mm (1 in)
25.4 mm (1 in)
10.4 mm (0.409 in)
Industrial
JCM15-20
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 36 V