JCL3012S15
XP Power
209-JCL3012S15
JCL3012S15
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONVERTER, 30W, SINGLE OUTPUT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
30 W
12 V
9 V
18 V
15 V
2 A
1.5 kV
50.8 mm (2 in)
40.6 mm (1.598 in)
10.2 mm (0.402 in)
JCL
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 50.8
Input Voltage: 9 V to 18 V