JCK4024D12
XP Power
209-JCK4024D12
JCK4024D12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONVERTER, 40W, 2:1, 2"X1"
ECAD Model:
In Stock: 30
Stock:
30 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
40 W
24 V
18 V
36 V
12 V
1.67 A
- 12 V
1.67 A
1.6 kV
50.8 mm (2 in)
25.4 mm (1 in)
10.16 mm (0.4 in)
Industrial
JCK40
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 36 V