JCJ1012S3V3
XP Power
209-JCJ1012S3V3
JCJ1012S3V3
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC, 10WATT, SINGLE OUTPUT
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
10 W
12 V
9 V
18 V
3.3 V
3 A
1.5 kV
DIP-24
31.75 mm (1.25 in)
20.32 mm (0.8 in)
10.16 mm (0.4 in)
Industrial
JCJ08-10
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 18 V