JCH1024S12
XP Power
209-JCH1024S12
JCH1024S12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC, 10W,SINGLE OUTPUT
ECAD Model:
In Stock: 19
Stock:
19 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
10 W
24 V
18 V
36 V
12 V
833 mA
1.5 kV
50.8 mm (2 in)
25.4 mm (1 in)
10.16 mm (0.4 in)
Industrial
JCH10
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 36 V