JCE0348S24-H
XP Power
209-JCE0348S24-H
JCE0348S24-H
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC, 3W, 2:1, DIP24, 1 OUTPUT, 3KV
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
23 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
3 W
48 V
36 V
75 V
24 V
125 mA
3 kV
DIP-24
31.75 mm (1.25 in)
20.32 mm (0.8 in)
10.16 mm (0.4 in)
Industrial
JCE03
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 36 V to 75 V