JCD0648D24
XP Power
209-JCD0648D24
JCD0648D24
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONVERTER, 6W, 2:1, DIP24
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
6 W
48 V
24 V
125 mA
- 24 V
125 mA
1.6 kV
31.75 mm (1.25 in)
15.24 mm (0.6 in)
10.4 mm (0.409 in)
Industrial
JCD
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 36 V to 72 V