IVB0124S15
209-IVB0124S15
IVB0124S15
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole SINGLE O/P DC-DC PCB MOUNT 1W 3.0kV Isol
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 29
Stock:
29 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 29 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
Isolated
1 Output
1 W
24 V
21.6 V
26.4 V
15 V
67 mA
3 kV
19.65 mm (0.774 in)
6 mm (0.236 in)
10.16 mm (0.4 in)