IU2403SA
XP Power
209-IU2403SA
IU2403SA
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole Wide input 2W isolated single output DC-DC converter
ECAD Model:
In Stock: 32
Stock:
32 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
2 W
24 V
18 V
36 V
3.3 V
500 mA
1 kV
SIP-8
21.85 mm (0.86 in)
9.2 mm (0.362 in)
11.1 mm (0.437 in)
Industrial
IU
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 18 V to 36 V