ITU0312D15
XP Power
490-ITU0312D15
ITU0312D15
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC 3W 4:1
ECAD Model:
In Stock: 15
Stock:
15 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
3 W
12 V
4.5 V
18 V
15 V
100 mA
- 15 V
100 mA
1.6 kV
DIP-8
14 mm (0.551 in)
14 mm (0.551 in)
8.1 mm (0.319 in)
Industrial
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 14 mm x 14 mm x 8.1 mm