IMM0112S12
XP Power
209-IMM0112S12
IMM0112S12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC Conv, 1W, Medical Approvals
ECAD Model:
In Stock: 7
Stock:
7 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
1 W
12 V
9 V
18 V
12 V
83 mA
1.5 kV
SIP-7
19.5 mm (0.768 in)
9.2 mm (0.362 in)
11.1 mm (0.437 in)
Medical
IMM01
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 18 V