IML0215S3V3
XP Power
209-IML0215S3V3
IML0215S3V3
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC, 2W, Single Output, Medical Approvals, SIP7
ECAD Model:
In Stock: 15
Stock:
15 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
2 W
15 V
13.5 V
16.5 V
3.3 V
600 mA
4 kV
SIP-7
19.5 mm (0.768 in)
9.8 mm (0.386 in)
12.5 mm (0.492 in)
Medical
IML02
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 13.5 V to 16.5 V